پالیز=ثبت آگهی و تبلیغات + همکاری در فروش

پالیز،شالیزار آگهی ها

نقش فرم ها در طراحی سایت

نقش فرم ها در طراحی سایت

آگهی رایگان
 •   phone
 • email
 •    تهران
 • کامپیوتر و اینترنت طراحی سایت
 • 13 بازدید
 • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
 • تهران – بلوار آفریقا ( جردن ) – خیابان ناهید شرقی – پلاک ۱۲ – طبقه سوم
یکی از بخش هایی که در طراحی سایت وجود دارد ولی توجه چندانی به آن نمیشود بخش فرم ها است. از این فرمها معمولا برای جمع آوری اطلاعات از کاربر به منظور ثبت نام در سایت یا بخش تماس با ما استفاده میشود.در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی هم از فرم ها استفاده فراوانی میشود چون کاربران در مراحل خرید باید فرمهای مختلفی را پر کنند. در طراحی سایت حرفه ای باید قواعد خاصی برای ایجاد فرمهای مختلف در سایت رعایت شود که در این مقاله تعدادی از مهمترین اصول طراحی فرم ها را توضیح میدهیم.اهمیت فرم ها د ر طراحی سایت

دقت کنید که طراحی یک فرم خوب میتواند باعث ثبت نام کاربر شود ولی یک فرم که اصول را رعایت نکرده باشد نمیتواند با کاربر تعامل داشته باشد و نرخ تبدیل Conversion Rate بسیار پایینی خواهد داشت.

نرخ تبدیل یک فرم به درصدی از کاربران گفته میشود که به آن فرم رسیده اند و آن را با موفقت تکمیل میکنند.برای مثال شما در صفحه اصلی سایت خود یک فرم ثبت نام در خبرنامه دارید و از ۱۰۰ نفر بازدید کننده سایت شما فقط ۱۰ نفر آن فرم را تکمیل میکنند پس در این حالت نرخ تبدیل آن فرم در سایت شما ۱۰% است.

زیبای بصری :

بخش بسیار مهمی در طراحی سایت و طراحی فرم ها توجه کردن به زیبایی ظاهری است. فرم ها باید با فونت خوانا با سایز مناسب طراحی شوند و از آیکون های زیبا و رنگ هایی که جلب توجه کنند در آن استفاده شود.تا بتواند توجه کاربرانی که وارد سایت میشوند را جلب کند.

قبلا در مورد اهمیت انتخاب رنگها در طراحی سایت نوشتیم که میتواند برای اطالاعات بیشتر آن را مطالعه کنید.هر چه فرمی که طراحی میکنید زیباتر و حرفه ای تر باشد میتواند افراد بیشتری را برای پر کردن ترغیب کند. یک ظاهر زیبا میتواند مانند یک ویترین زیبا افراد را به سمت خود جذب کند.

توضیح دادن فیلد ها :

هر فرم از چندین فیلد تشکیل شده که کاربران در هر فیلد باید اطلاعات خاصی را وارد کنند . مانند فیلد نام , آدرس , شماره همراه و…… برای فیلدهایی که ممکن است برای کاربر گیج کننده باشد حتما بخش توضیحات قرار دهید تا جلوی بروز اشتباه گرفته شود:

 • در فیلد شماره ملی بنویسید که شماره ملی را بدون فاصله یا خط تیره وارد کنند
 • در فیلد شماره کارت بانکی بنویسید که شماره کارت را بدون فاصله یا خط تیره وارد کنند
 • در فیلد شماره همراه بنویسید که شماره موبایل را بدون +۹۸ و با ۰ وارد کنند
 • در فیلد ایمیل تذکر بدهید که آدرس ایمیل با www شروع نمیشود
سنجش امنیت رمز عبور :

این قابلیت را در فرم های ثبت نام قرار دهید که رمز عبور کاربر را بررسی کند و رمزهای کوتاه یا نا مناسب را قبول نکند و همچنین دکمه ای وجود داشته باشد که بصورت اتوماتیک رمز عبور بسازد تا کاربران تازه وارد بتوانند با کمک آن یک رمز عبور قوی بسازند.

همچنین حتما از فیلد تکرار رمز عبور هم استفاده کنید تا کاربر مطمئن شود که رمز عبور را درست وارد میکند و بعد از ثبت نام با مشکل مواجه نشود.

این قابلیت را در فیلد رمز عبور قرار دهید که اگر در هنگام تکمیل فرم دکمه Caps lock روشن بود یا زبان سیستم به غیر از انگلیسی تغییر کرده بود با پیغام مناسب به کاربر هشدار داده شود.

اعتبار سنجی داخلی :

بخش مهمی در طراحی سایت و خصوصا فرم های اینترنتی ایجاد قابلیت اعتبار سنجی فوری است که معمولا با آژاکس ایجاد میشود.که حتما با نمونه های آن برخورد کرده اید.در گذشته وقتی فرمهای طولانی ثبت نام را پر میکردید و دکمه تایید را میزدید بعد از چند لحظه مجددا همان فرم پیش روی شما قرار میگرفت که در آن بعضی از فیلدها به رنگ قرمز مشخص میشد و پیام خطا به شما اعلام میکرد که در بعضی فیلدها مقدار اشتباه وارد کرده اید که این کار بسیار خسته کننده میشد و گاهی نیاز بود چند بار فرم را پر کنید تا در نهایت موفق شوید.

اما امروزه وقتی فرم را پر میکنید اگر اشتباهی وجود داشته باشد همان لحظه به شما اعلام میکند تا آن را اصلاح کنید.برای مثال اگر در قسمت نام کاربری مقداری وارد کنید که قبلا استفاده شده باشد بلافاصله به شما اعلام میکند که این نام کاربری قبلا استفاده شده و شما باید نام دیگری انتخاب کنید.

www.karait.com

ثبت آگهی رایگان